Loading...
 • Dünya standardı:
  7LS ROT BALANS LASTİK
  Detaylar
 • 7LS ROT BALANS Lastik Satış Servis Her Marka Lastik Yeni veya Çıkma Bulunur
  Detaylar
 • Launch Euro Pro4
  Arıza Tesbit 7LS Tanıtma Sıfırlama
  Detaylar

7LS ROT BALANS ASLAN HOŞGELDİNİZDoğru Rot Ölçümü Ayarlama

Hızlı sıfırlama 4 tekerde anında 3 boyutlu John BEAN 3D GOLD yüksek çözünürlüklü 3 boyutlu kamera yüksek teknoloji sistemle yapılmaktadır. GOLD : yayğın olan giriş seviyesi sistemlerden üst çapraz aks mesafe farklarınıda ölçebilen gelişmiş sistemdir.
KASTER Teker ekeseni açısıdır

KASTER Teker ekesenin alt ve üst bağlantı noktası rotillerden kesen açı aynı düzlemde ileri geri artı ve eksi değer verir bu açı farkı aracın çekme yapmasına yol açar, çünkü bu açı aracın yükünü tekerin önüne veya arkasına düşürüyor genelde yük arkaya düşürülür artı değeri fazla verilmektedir ancak sağ sol tekerlerin açısı eşit olmalıdır, teker ilerde geride ayrı o sorunda zaman zaman çıkar ama asıl kaster teker ekseni açısıdır.
KAMBER Tekerin içe veya dışa yatıklığını ifade eden dikey açıdır

KAMBER Tekerin içe veya dışa yatıklığını ifade eden dikey açıdır içe eksi derecede olursa lastiği içden yeme yapar dışa artı yönde olursa lastiği dışdan yeme yapar.Rot Ayarı Toe içe veya dışa dönük açısıdır

Rot Ayarı Toe içe kapalıysa lastiği içden yeme yapar dışa açıksa eksi değer içden yeme yapar ayrıca gezme yol tutuşda zayıflama meydana gelir.


Direksiyon düzlüğü rot ayarı ile sağlanır

Direksiyon Düzlüğü, Aracın altında rot ayarında işlem yaparak direksiyon eğriliği giderilir düzeltilir, direksiyon ters ise simidin sökülüp yeniden düz takılması gerekir bu durumda rotdan yapılacak işlem sağ sol tur dengesini bozacaktır.
Rot Ayarı yaparken kontrol edilen ve gevşetme çevirme ve sıkma yöntemiyle rot ayarı cihazının verdiği komut ve değerlere getirilir.


Rot ayarı ön veya arka alt takımlarda gevşetme ayarlama sıkma işlemi ile devam eder.
Sadece Rot Ölçümü

Rot ölçümü yapıldı salıncaklar rot kolları gevşetilip ayar yapılması gerekiyor,(yapılmazsa ölçüm alınmış olur arabada ayar düzelmez!) salıncaklar rot kolu bunlar çok zaman yıllardır sökülmediğinden kaynamış oluyor, bu yüzden bunları gevşetip ayar yapmak uzun zaman alabilir, sanıldığı kadar basit bir iş değildir, arka ölçümde alınır ayarları yapılır bu nedenle işin süresine, ekstra çıkabilecek probleme göre arabanın büyüklüğüne görede fiyat değişebilir.

. Her 5 bin kilometrede bir rot balans ayarını kontrol etkmek gerekir.


Balans ayarı ile dönen tekerin ağırlığı eşitlenir

Balans Ayarı dönen tekerin diskin her malzemenin merkezkaç kuvvetinden etkilenerek ağırlık dengesizliği olduğunda meydana getirdiği titreşimdir.


Rot Balans ayarı yapan cihazın kalibrasyonu düzgün yüksek teknoloji olması gerekirBalans ayarını doğru hesaplayan cihaz yüksek teknoloji ürünüdür Avrupa cihazın alternatifi yoktur gerçekte balansın doğru yapılması açısından, oysa piyasada çin makinası dolu ve balans konusunda çok şikayeti çözemiyorlar.


Yol güvenliği, sürüş kolaylığı, aracın yol tutuşu, yol hakimiyeti, konularında rot balans ayarı etkilidir.


Lastik hava ve profilinde salgı yapmaması önemlidir

Ön lastiklerin havası eksik olduğunda, arka lastiklerde de titreşim meydana gelebiliyor. Düşük hava nedeniyle yüksek hızda araç gezme yaparak performansının eksildiğini belli ediyor. Bu gibi hallerde fren gerektirdiği biçimde görev yapmıyor ve aracın kaymasına neden oluyor. Ayrıca, düşük havalı lastikle girilen virajda lastik, yanağını altına alarak yapısını bozuyor, hatta içindeki tellerin kırılmasına yol açıyor. Gereğindenfazla hava basılan lastikler ise aracı sürekli zıplatarak ön takıma zarar veriyor. Bu halde de lastik dişleri yolu iyi kavrayamıyor.Bozuk yollar ve kaldırımlara sert çıkışlar, ön takımda parça değişimini gerektiriyor. Buda zamanla otomobilin oturmasına, dolayısıylayürüyen aksam ölçülerinin değişmesine yol açıyor. Tüm bu nedenler yüzünden de araç, rot-balans ayarına gereksinim hissettiriyor.


Balans nasıl bozulabilir?

Lastik janttan sökülüp başka bir lastik takıldığında kesin balans yapmak gerekir, tamir için sökülen lastik işaretlenip aynı lastik takılırken işarete dikkat edilerek janta çıktığı gibi takılırsa balans bozulmaz, Aracınızın jantlarındaki kurşun ağırlıklarını söktüğünüzde veya yer değiştirdiğinizde ayar bozulur.. - Aracınızın rot Ayarından sonra rot TOE açı değişmelerinden dolayı yüksekliği değişecek dolayısıyla FAR AYARI da bozulmuş olacaktır. eksantrik ayarlamadan sonra Otomobilinizin Far Ayarını da ayarlatınız. Rot Balans Araçlar hareket halinde iken, tekerleklerin de aracın yatay ve dikey eksenlerine paralel hareket etmesi gerekir. Zamanlayol şartları ve kullanıma bağlı olarak bazı mekanik bozukluklar ortaya çıkar. Bu durum tüm marka ve model motorlu araçlar için geçerlidir.İştebu mekanik bozuklukları rot ayarı giderir. ROT AYARI bozuklukları lastiklerin yere eşit ve düzgün basmasını önler. Lastiklerdeki bu olumsuzluk, aşınmasına, dolayısıyla ömrünün çabuk kısalmasına sebep olacaktır. Milli eğitim bakanlığından belgeli işciliği Dünyaca kabul görmüş teknisyen ustamız 30 yıldır bu işi yapan İsa Aslan bizzat kendisi Rot Balans ayarı yapmaktadır, çok titiz dikkatli işciliği ile ayarları mükemmel yapar. Rot balans işinin detaylarını sizlere işi yaparken anlatmaya zamanımız yetmez, yanınızda anlatmaya kalkarsak iş konsatrasyonumuz bozulur, detaylı hesaplama gerektiren bir iş yapıyoruz, arabanızla ilgili şikayet ve sorunu, (sağa çekiyo sola çekiyo, titriyo, şu oluyo bu oluyo vs. vs. ama mutlaka belirtin) işin başında söyleyin , işi yaparken karşılıklı sohbete cevap vereceğim derken yapılan işin detayı unutulabiliyor, bu nedenle iş esnasında iş bitene kadar ne sebeple olursa olsun, soru sormayınız, pazarlık, tartışma yapmayınız, iş kanalına girmeyiniz, işi ve ustayı biraz geriden ve dev monitörden izleyebilirsiniz, ustanın iş hareket alanını daralmak işine mani olmaya neden oluyor, bu nedenle iş anlatımını boş müsait zamanlarımızda videolarla HD çekimler yaptık detaylı anlattık mutlaka izleyiniz. . % 100 Ön takım arızasını tesbit ediyoruz, doğru ve gerçek arızayı buluyoruz,30 yıldır bu işi yapan ustamız İsa Aslan tecrübesi ile en kısa sürede gerçek tesbit yapıyor, ustayı zamanı ve mekanı meşgül ettiği, detaylı tesbitde fiziksel güç ve efor ve zaman sarfettiği için 30 TL den başlayan ücret alır.


Lastik ve Jantlarınızın Bozulmasını İstemiyorsanız Lastik Jant Değişme Tamir Sayfamızı Mutlaka Okuyunuz


Hergün saat 8 ve 23 Arası Çalışırız Sağa Sola Sormayın Yanlış Söyler
Kapı Açık İtiniz Usta İçerde Yukarı Seslen


Tağlar, rot balans lastik lastik lassa bridgestone petlas continental michelin arıza tesbiti direksiyon açı sensörü sıfırlama lastik tamiri jant ve kaporta göçük düzeltme parça değişme

Fiat- Fiorino Ön Takım Rot BalansÖn Takım Arıza Tesbiti Rot Ayarı Ford TransitIdeas and concepts

Optimised for speed

Designs & interfaces

Highly customizable

Coding & development

Features & plugins

Responsive design

support


Yorumlar

7LS Aslan Ustanın müşterileri iş hakkında yorumlarda bulundular.
MEMMUN OLDUM

İŞDEN ÇOK MEMMUN OLDUM.

Hamdi Eker
Lastik Değişim Balan Yaptırdı
düzeldi

ayar çok iyi oldu düzeldi.

Tuğba Yılmaz
Rot Balans Yaptırdı
Harika

sorun çözüldü.

Zeki Çetin
Arıza Tesbiti Bulundu
Teşekkürler

ÖNERİRİM İŞCİLİK İYİ.

Selami Karadayı
Lastik Aldı
 • Her Marka Ebat Yeni Lastiği Sizin İçin Kısa Sürede Getirtiyoruz
  7LS
  7LS
 • 2. El Çıkma çok sağlam uygun fiyata lastiklerde bazı ebatlar var resim fiyat bilgileri sayfamızda yüklü
  7LS
  7LS
 • Rot Balans ayarını Dünyanın en iyi cihazlarını kullanarak yapan Dünyanın en iyi ustası bizde var
  7LS
  7LS

Sitemize Reklam Verin

Çıkma 2. El Lastik

Test edildi harika balans tutar lastikler, araç satıldığı için kalmış.

Çıkma 2. El Lastik

Test edildi harika balans tutar lastikler, araç satıldığı için kalmış.

Sultanbeyli İstanbul

Test edildi harika balans tutar lastikler, araç satıldığı için kalmış.

7LS ASLAN ROT BALANS

Yayınladığımız Saatler Arası Çalışırız Sağa Sola Sormayın Yanlış Söyler Kapı Açık İtiniz Usta İçerde

Otosanayi Sit. 2.S No 34 Sultanbeyli İstanbul

Telefon Whatsapp 0535 250 10 50 E-posta mail@7ls.org

E-Posta: mail at 7ls.org

 • Fren Balata
 • Makale
 • 2.EL LASTİK
 • Autocom Delphi
 • Videolarımız
 • FALİYETLERİMİZ
  Konular
  • Post Thumbnail
  • Post Thumbnail
   Öncelikle

  • Hankook
  • Nokian
  • Far